Masz pytanie?
Jeśli chcesz znaleźć odpowiedni apartament dla siebie lub zapytać o inną informację zawartą na naszej stronie, zapraszamy do wypełenienia formularza poniżej:
Imię
E-mail
Pytanie
Logowanie / Rejestracja

Konto w serwisie to:
szybsza rezerwacja
podgląd Twoich rezerwacji
promocje prosto na email


Sprawdź rezerwację:
wystarczy email i termin pobytu
sprawdź status rezerwacji
wydrukuj/wyślij voucher
Google na ulicach Zakopanego!
piątek, 27 lipca 2012 10:24

GoogleMaps na ulicach Zakopanego!
Samochód Google Street View, w ostatnich dniach jeździł ulicami Zakopanego. 15 zamontowanych na dachu samochodu obiektywów wykonujących zdjęcia w zakresie 360 stopni precyzyjnie
dokumentuje obraz ulic i budynków miasta.

apartamenty zakopaneŻeby nie umieszczać w Street View zdjęć przypadkowych przechodniów  (i tym samym naruszać ich prywatność) Google zamazuje twarze fotografowanych osób :)
Efekty pracy ekipy Google zapewne niedługo będzie można oglądnąć w sieci.

 

Oto jak autorzy opisują metodę robienia zdjęć: (źródło www.gazetakrakowska.pl)

Na początek musimy fizycznie objechać i sfotografować miejsca do przedstawienia w Street View. Planując nasze przejazdy, uważnie obserwujemy słońce, ponieważ musi być ono dostatecznie wysoko, aby cienie nie przesłaniały budynków. Musimy brać też pod uwagę pogodę oraz temperaturę, nie chcemy bowiem, aby śnieg, mgła czy deszcz spowodowały opóźnienia w przejazdach lub nieostrość zdjęć.

Aby jeździć w odpowiednich warunkach oświetleniowych i pogodowych, w USA na przykład zaczynamy przejazdy od stanów południowych i w miarę jak się ociepla, przemieszczamy się na północ. Następnie wraz ze zbliżaniem się zimy ponownie kierujemy się na południe. W Europie oznacza to, że możemy zacząć na przykład od południowych Włoch, a następnie stopniowo jechać w kierunku Szwecji. W następnej kolejności rozważamy to, od jakich miejsc powinniśmy rozpocząć fotografowanie, a ponieważ Street View będzie przydatne dla największej liczby osób w dużych ośrodkach miejskich, to właśnie od nich zaczynamy nasze przejazdy. Często zaczynamy od centrum miasta, gromadząc zdjęcia popularnych obszarów śródmieścia, kierując się następnie na zewnątrz.

Musimy dokładnie określić miejsce, gdzie wykonane zostało każde ze zdjęć, tak aby w Street View wszędzie widoczne były właściwe zdjęcia. W tym celu łączymy sygnały z kilku czujników umieszczonych na samochodzie, m.in. z urządzenia GPS oraz monitorów, na których mierzona jest prędkość i kierunek poruszania się samochodu.

Dokładne położenie samochodu przez większość czasu wskazuje nam urządzenie GPS, ale różne czynniki, takie jak wysokie budynki w śródmieściu, mogą niekiedy blokować sygnał. W takich przypadkach braki wypełniamy danymi z innych czujników. Łącząc wszystkie sygnały, możemy precyzyjnie odtworzyć trasę samochodu.

Ponieważ wiemy dokładnie, w którym miejscu na trasie i w jakim kierunku wykonane zostało każde ze zdjęć, możemy je dopasować do konkretnej lokalizacji, a nawet pochylić i wyrównać zdjęcia wykonane w górzystym terenie.

Fotografując na potrzeby Street View, chcemy unikać przerw między zdjęciami, dlatego sąsiadujące ze sobą na samochodzie aparaty wykonują zdjęcia, które się wzajemnie na siebie nakładają. Aby usunąć nakładający się fragment i utworzyć ciągły obraz 360 stopni, zdjęcia są ze sobą "zszywane". Znamy geometrię poszczególnych aparatów w systemie, dzięki czemu wiemy, w którym miejscu trzeba "zszyć" zdjęcia, aby utworzyć jednolity widok panoramiczny. Następnie stosujemy specjalne algorytmy do przetwarzania zdjęć w celu zminimalizowania "szwów" na łączeniach zdjęć i utworzenia płynnych przejść.

 

Znajdź wolny obiekt


* Dokonujac rezerwacji wybierz łączną liczbę osób dorosłych i dzieci. W formularzu nie uwzględnia się tylko JEDNEGO dziecka do lat 5, śpiącego z dorosłymi bez dodatkowej pościeli.

Kontakt

Rezerwacja telefoniczna:

+48 693126733

Napisz do nas:
bok@zakopaneapartamenty.net

Lokalizacja apartamentów

 

Last MinuteAktualności

Szampańska zabawa Sylwestrowa w sercu Tatr w Zakopanem! Przywitaj nowy rok 2018 w tatrzańskiej scenerii. Skorzystaj w wyjątkowej oferty wynajmu komfortowych apartamentów, w wyjątkowym miejscu i wyjątk...
Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w roku, ale także jeden z najlepszych okresów roku w czasie którego warto przyjechać do Zakopanego - w Tatry. Właśnie wtedy góry wyjątkowo kojarzą nam...
GoogleMaps na ulicach Zakopanego! Samochód Google Street View, w ostatnich dniach jeździł ulicami Zakopanego. 15 zamontowanych na dachu samochodu obiektywów wykonujących zdjęcia w zakresie 360 stopni ...

Widok na Krupówki

Kliknij, aby powiększyć obraz

Rezerwacja online

Zima w Zakopanem!

Pamiętaj! u nas znajdziesz wyjątkową ofertę wynajmu apartamentów zarówno w centrum Zakopanego jak i poza nim. Oferujemy także apartamenty w Kościelisku.

Sprawdzaj nasze specjalne oferty i spiesz się!
LUKSUSOWE APARTAMENTY teraz w KOMFORTOWYCH CENACH dla każdego! Zapraszamy!

Newsletter


Wpisz adres e-mail aby otrzymywać informacje o promocjach i ciekawych ofertach!

E-mail

TagiJaka będzie pogoda?Najlepsze lokalizacje w Zakopanem i Kościelisku. Apartamenty Zakopane centrum, komfortowe i pełne wyposażenie.
Świetne lokalizacje Apartamentów w Kościelisku z widokiem na panoramę Tatr i Giewont.